ZÁVODY V ČERVENÉM KOSTELCI
O víkendu 20.-21.10. jsme byli na prvních závodech této sezóny. Závody jsme pojali hlavně tréninkově. Šlo o to vyzkoušet a zaučit mladé psy na závodech, což se neobešlo bez komplikací. Zvládli jsme to ale dobře, i když potíže trochu působil moderátorský reproduktor v cíli, kterého se mladí psi Čertík s Bertíkem a Toníkem báli. Nakonec jsme obsadili 3.místo.
OČKOVÁNÍ S BIOVETOU
Naočkovali jsme zase po roce celou naší smečku včetně štěňat. Očkovala naše paní doktorka MVDr. Pavla Košťálová a očkovací látku dodala firma Bioveta. Děkujeme !
ŠTĚŇATA 2018
Máme nové přírůstky do smečky. Narodili se v červnu ze spojení našich lídrů Libušky a Štěpánka a už jim brzy budou 3 měsíce.
UŽ TRÉNUJEME
Tak po letní pauze, kdy nás opravdu trápila velká horka se konečně trochu ochladilo a my už každé ráno vyjíždíme na tréninky. Do týmu nám dorostla loňská štěňata, takže máme 4 nové posily. Začínají s náme tedy jezdit i Toník, Čertík, Bertík a Zuzanka.
MISTROVSTVÍ EVROPY VE STŘEDNÍCH TRATÍCH
Konec února jsme trávili na závodech Mistrovství Evropy v midu v italském Mille Grobe. Trať byla rozdělena na 3 etapy po 51 kilometrech. První etapa se nám vydařila výborně, ale kvůli chybnému označení tratě a dalším okolnostem se nezapočítávala do celkovéhoho pořadí. Druhou etapu jsem bohužel vlastním nepochopením tratě strategicky nezvládl a po součtu se třetí etapou to stačilo jen na bramborovou medaili. Skončili jsme tedy na 4.místě, což je taky pěkný výsledek.

LEDOVÁ JÍZDA - MEMORIÁL DR.VOJTĚCHA
Jako každý rok - i letos jsme se zúčastnili tohoto zajímavého krkonošského závodu, kdy se spřežením musí jet také běžkař. Celková trasa 155 km je rozdělena do 3 etap spojených nočními bivaky, první etapa startuje z Pece pod Sněžkou.
Bohužel nám ale v letošním 26.ročníku štěstí přiliš nepřálo. Hned v první etapě jsme se dostali do kolize s cizími psy, kteří byli puštěni na volno, probíhali nám spřežením a několik kilometrů běželi s námi. Také se nám podařilo dvakrát netrefit odbočku a převrátit saně při náročném sjezdu. Zkrátka hektický začátek způsobil, že se psi večer už pořádně nenajedli a ráno před druhou etapou pořádně nenapili. No a přestože se druhá etapa rozjela docela slibně, samozřejmě spřežení došly síly a já se rozhodl raději závod ukončit. Díky běžkaři Honzovi Dvořáčkovi, který s námi závodil už podruhé (loni jsme zajeli krásné druhé místo) a snad se příští rok zadaří lépe.
MČR MID OFF SNOW
V termínu 11.-12.listopad se konaly závody mistrovství ČR na středních tratích ve Stochově. Střední tratě jsou nám bližší než sprinty, proto jsme se velmi těšili. Nestihl jsem bohužel postavit novou závodní káru a museli jsme závod absolvovat na starší káře s malými koly, na které jsme jeli všechny podzimní závody. Zapřahal jsem 10 psů a ve své kategorii jsme vyhráli.
MČR SPRINT OFF SNOW
Jako tradičně i letos jsme poslední říjnový víkend závodili na Třech Studních na mistrovství ČR ve sprintu na kárách. Znovu jsem do lídru nasadil dvouletého Evžena, aby se otrkal a dále zlepšoval. Závod zaběhl bez zaváhání a udělal mi velkou radost. Jelo se jenom v sobotu, nedělní etapa musela být zrušena kvůli vichřici, padaly stromy nejen v okolí, ale i na trať. Po sobotní etapě jsem v rámci MČR skončili na 4.místě.
FITMIN ČERVENÝ KOSTELEC
Po letní pauze jsme zahájili sezónu na sprintových závodech Fitmin Červený Kostelec.
Závod jsem absolvoval se dvěma týmy psů. Poprvé jsem do lídru nasadil dvouletého dynamického pejska Evžena a tým pod jeho vedením vyhrál naši kategorii. S druhým týmem, kde vůbec poprvé závodili naši nejmladší "ročci" Pepík s Liborem, jsme dojeli jako čtvrtí. Podzimní sezónu bereme hlavně jako přípravu na zimní závody a k otrkání mladých psů, takže první nasazení dopadlo nad očekávání dobře.
Štěňata 2017
Po dlouhé době máme opět štěňata. Rodiče Mauglí a Dorotka. Narodilo se osm pejsků a 3 fenečky, někteří z nich budou na prodej, některé si necháme na posílení naší smečky. Na fotce první odčervení, za které děkujeme firmě Bioveta.
DOGTREKKING
V červenci jsme se zúčastnili dogtrekkingového závodu Stopou strejdy Šeráka v Jeseníkách. Šel jsem s Olíškem, který mě věrně doprovázel na celé trase, při které jsme ušli 115 kilomentrů a nastoupali přes 4000 výškových metrů.
LEVODÁ JÍZDA - MEMORIÁL DR. VÁCLAVA VOJTĚCHA
Ve dnech 2. až 5. března 2017 jsme se zúčatnili 25.ročníku legendárního závodu Ledová jízda, kde se třech etap neúčastní jen musher se spřežením, ale jede s nimi ještě běžkař, který musí být po celou dobu jízdy se spřežením v kontaktu. S naším týmem závodil běžkař Jan Dvořáček a společně obsadili jsme nádherné druhé místo. Po třech etapách, 154 kilometrech a dvou bivacích na sněhu to byla zasloužená odměna...
P.F. 2017
Všem přejeme jen to nejlepší do nového roku !
ZÁVODY STOCHOV
V termínu 5.-6.11.2016 jsme se zúčastnili závodů Royal Canin Sprint a Mid ve Stochově. Zajímavá pro nás byla midová kategorie, kde jsme skončili na druhém místě a to i přesto, že jsme se museli potýkat s technickými problémy na trati. Během závodů totiž došlo k poškození závodní káry a její výměna nás stála cenné minuty. Z průběžného prvního místa jsme tak spadli na druhé. I tak super výsledek :-).
MČR OFF SNOW TŘI STUDNĚ
Ve dnech 28.-30.10.2016 proběhlo mistrovství ČR off snow - Memoriál Vaška Kováříka VIII. Zúčastnili jsme se, ale vzhledem k tomu, že je to sprintový závod, neměli jsme žádné ambice na umístění. Skončili jsme šestí a užili se pěkné závody na Třech Studních.
Sezóna v ČR
Po dlouhém rozhodování jsem dospěl k názoru, že letošní ročník Velké Odysey - La Grande Odyssée budeme muset vynechat. V srpnu jsme sice s tréninky začali podle plánu, ale extrémně vysoké teploty po celé září nám neumožnily trénovat tak, jak bychom potřebovali. Přihlášku na Odyseu jsme tedy stáhli a budeme se připravovat na Mistrovství ČR v dlouhých tratích - Šediváčkův long 2017 a další české závody.
MČR off-snow 2016 - 29.10.
O víkendu se chystáme na první závody této sezóny na Třech Studních. Je to sprint, takže není naše parketa, cílem je otrkat mladé psy a ukázat jim závodní atmosféru. Poprvé letos pojedou tito mladí psi: Knedlík, Uhlík, Evžen, Bohoušek a Láďa.
TRÉNUJEME
Tak už jsme zahájili přípravu na novou sezónu a začali jsme trénovat. Ztím to jde jen už ráno, protože přes den je pořád dost velké teplo. Ranní vyjížďky jsou ale už moc příjemné...
PŘÍPRAVA NA SEZÓNU
V době letního odpočinku se snažíme stále zlepšovat tréninkové podmínky a vylepšovat náš kennel. Máme tak o něco lepší kotce a chystáme nové zázemí pro tréninky na Roženeckých Pasekách.
NOVÝ POZEMEK
Po dlouhém hledání se nám končně podařilo koupit pozemek, který je vyhovující pro tréninky našeho týmu. Pozemek, na kterém začínáme připravovat zázemí pro jízdy se psím spřežením, se nachází na Roženeckých Pasekách, na pomezí Žďárských Vrchů a Hornosvratecké pahorkatiny.
LA GRANDE ODYSSÉE
Největší cíl letošní sezóny se nám podařilo uskutečnit líp, než jsme doufali ! La Grande Odyssée (Velká Odysea) patří ke čtyřem nejtěžším světovým závodům a naším cílem tady bylo závod ve zdraví dojet, dokončit všech 10 etap. Podařilo se nám to a po 11 závodních dnech jsme v závodě skončili na 6. místě !!!

Chtěl bych poděkovat všem sponzorům za podporu
ZDT Nové Veselí
VP Agro
Bioveta
ManMat
Prillinger
Prof Pet Corporation CZ

Také bych chtěl poděkovat svým handlerům, kteří se při závodě starali o psy a o zázemí týmu Zbyňku Hruškovi a Vlastovi Horynovi.

Byl to moc náročný závod a bylo těžké na něj natrénovat bez sněhu, ale podařilo se to a snad se nám také podaří v příštím roce závod s úspěchem absolvovat znovu !

NOVÉ POSTROJE MANMAT
Děkujeme firmě Manmat za nové postroje, které si bereme na závody La Grande Odyssée.
V těchto postrojích už se nám podařilo vyhrát kategorii MU rakouského závodu v Reingers.

www.manmat.cz
PODZIMNÍ ZÁVODY V REINGERS
24. až 25. října 2015 jsme se zůčastnili závodů v rakouském Reingers. Byl to midový dvouetapový závod. Ve své kategorii (MU) jsme obsadili 1. místo.
Závod byl dobře připravený, zajímavá technická trať a krásné podzimní počasí vytvořily skutečně parádní podmínky.
Navíc závodní atmosféra nám pomáhá "socializovat" naše nové přírůstky, štěňata Uhlíka, Knedlíka a Evžena.
TRÉNINKY
Sezóna už se rozjela a my pravidelně trénujeme. V tréninku je 20 psů a někdy je to se dvacetispřežím tak trochu dobrodružnější :-) . Ale snad budou všechny tréninky bezproblémové a pohodové jako tenhle ranní.
Nový pozemek
Už víc než rok hledáme nový pozemek pro náš psinec. Místo, kde jsme teď v pronájmu, má velmi špatnou příjezdovou cestu a je pro nás čím dál větší problém vyjíždět na tréninky i autem na závody. Hledáme nějakou louku nebo pole ke koupi v blízkém okolí Žďáru nad Sázavou, maximálně do 10 kilometrů. Situace už je opravdu dost kritická, tak budu vděčný za nějaký tip nebo kontakt.
Štěňata
Tak z letošního vrhu jsme si nechali 3 štěňata. Evžena, Knedlíka a Uhlíka. Je to pěkně divoká klučičí parta a doufám, že budou dobrou posilou pro náš tým.
ŠTĚŇATA 2015
Máme nový vrh štěňat Milka & Štěpán.
3 holky a 3 kluci a čtyři jsou modroocí.
LEDOVÁ JÍZDA 2015
Letos jsme se opět zúčastnili závodu Ledová jízda - Memoriál Dr. Václava Vojtěcha. Tento závod je pořádaný naším klubem (Sportovním klub Krakonoš ) má tu specialitu, že spolu s musherem musí jet se spřežením ještě běžkař. S námi jel skvělý parťák Zbyněk Hruška a přestože nám počasí moc nepřálo, obsadili jsme společně krásné 5. místo.
BORDER RUSH 2015
Ve dnech 5.-8.2.2015 jsme se zúčastnili závodu Border rush v polských Jakuszycích. Jeli jsme na pohodu a skončili jsme devátí.
25.1.2015: Vítězství v Šediváčkově longu
Tak po dlouhém zvažování jsem se rozhodl, že už jsme relativně všichni v pořádku a že se zkusíme zúčastnit Šediváčkova Longu. Přestože jsem během čtyřetapového závodu musel občas nějakého pejska naložit do saní a jednoho úplně odstavit, podařilo se nám vyhrát nejen v kategorii ale i celý závod. Získali jsme tak opět titul mistrů ČR v dlouhých tratích.
Díky vše za podporu !
LA GRANDE ODYSSÉE
Tak naše příprava, kterou jsme celou zaměřili k presižnímu závodu La Grande Odyssée skončila velmi smutně. Na závod jsme nemohli odjet, protože během jednoho z tréninků před plánovaným odjezdem jsme měli vážnou nehodu. Hodně psů se zranilo nebo pohmoždilo a místo přípravám k odjezdu jsme se museli věnovat zdravotní péči o psy.
V současné době už zase začínáme trénovat a zvažujeme další závody.
Na Grande Odyssé zastupují ČR Radek Havrda a Martin Bílý, kterým budeme držet palce !
MČR HRADECKÝ MID - VÝSLEDKY
Na závodech se povedlo to, s čím jsme tam jeli a to otrkat mladé psy. Zacvičili se při předjíždění, kterého bylo dost, vstřebali závodní atmosféru... :-)
Do závodu jsem zapřáhl 12 psů a 5 jsem půjčil jiným závodníkům.
V MČR jsme obsadili 3. místo na midové trati, takže spokojenost.
MČR HRADECKÝ MID 22.-23.11.2014
Odjíždíme na poslední závody před Grande Odyssée, Hradecký Mid v Bělči. Potřebuji vyzkoušet mladé leadry, hlavně Fifinka se jeví nadějně, tak uvidíme, jak se vyrovná se závodní atmosférou. Strategie je opět spíše tréninková, abychom nenarušili přípravu na Velkou Odyseu.
MČR HORNÍK - TŘI STUDNĚ
Jedna fotka ze závodů na Třech Studních na ukázku, zbytek dáváme do fotogalerie. Jel jsem se dvěma týmy a oba dojeli téměř se stejným časem, takže mě potěšila vyrovnanost celého týmu. Jeli jsme v klidu, tréninkově, takže umístění v zadní části nás nijak nepřekvapilo, naopak bylo očekáváno :-)
MČR HORNÍK 2.-3.11. 2014
V sobotu 2.11. a v neděli 3.11.2014 se koná na Třech Studních, na Horníku mistroství republiky ve sprintu. Kvůli zacvičení mladých psů a otrkání všech psů před dalšímmi závody jsme se rozhodli zúčastnit se, přestože to není naše disciplína. Budeme tedy na závodech spíše do počtu a využijeme závodní atmosféru a perfektní zázemí pro náš kvalitní trénink.
OLD MUSHER RACE
O víkendu se konal tradiční závod Old musher race u Horsta Maase. Bohužel jsme se ho kvůli nemoci nemohli zúčastnit, přestože jsme byli přihlášení.
Budeme se těšit na příští rok.
7.10.: TRÉNINK V PLNÉM PROUDU
Do odjezdu do Francie na závod La Grande Odyssée zbývají 3 měsíce, takže přípravy jsou v plném proudu. V tréninku máme 20 psů, ale na závod budeme vybírat 14 nejlepších. Zatím se zdají ve formě všichni, takže výběr nebude jednoduchý... :-)
20.9.: KONEC LÉTA
Skončilo léto a my opět začínáme s přípravou. Léto bylo pro psy odpočinkové, ale přesto jsme úplně nezaháleli a kromě letní údržby kennelu jsme absolvovali několik dogtrekkingových akcí. 86 kilometrů jsme zdolali při dogtrekingu Jednooký vlk ve Žďárských Vrších a v Jeseníkách jsme na dogtrekingu Stopou strejdy Šeráka zvládli 105 kilometrů ( díky jednomu zabloudění o 7 kilometrů víc, než byla trasa :-) ).
ŠTĚNATA THEA - OLLI
Stáří : jeden měsíc
1 holčička a 3 kluci
Mají se k světu a rostou jako z masa.... :-)
LA GRANDE ODYSSÉE
V lednu 2015 se zúčastníme jednoho z nejprestižnějších musherských závodů La Grande Odyssée, který se jede ve francouzských Alpách.
Musheři se svými spřeženími v průběhu 10 dnů musí najet téměř 1000 kilometrů.
Více o závodu
26.1.: ŠEDIVÁČKŮV LONG 2014 ZA NÁMI
V sobotu jsme se vrátlili z Deštného v Orlických horách, kde jsme úspěšně dojeli letošní ročník závodů Šediváčkův long. Letos to bylo opravdu za velmi speciálních podmínek. Kvůli nedostatku sněhu se jelo na kárách a místo obvyklých 240 km se jelo pouhých 57 rozdělených do 3 etap (20, 20 a 17 km).
Bohužel náš podzimní trénink byl tím pádem k ničemu, protože jsme natrénovali na dlouhé a náročné etapy.
Ale i tak se nám podařilo obsadit v naší kategorii krásné druhé místo.
Za úspěch považuji i to, že se nám v těchto nebezpečných podmínkách podařilo dojet sice s jedním karambolem, ale bez úhony na zdraví a materiálu :-)
23.1.: DVĚ ETAPY ZA NÁMI
Tak dnes (čtvrtek) máme za sebou 2 etapy. Včerejší etapu jsme v naší kategorii vyhráli, v té dnešní jsme byli druzí. Obě etapy byly stejné - 21 kilometrů.
Je to něco úplně jiného, než na co jsme celý podzim trénovali, takže z toho nadšení moc nejsme, ale s počasím se prostě nedá nic dělat.
Na trati jsme se potýkali i s bahnem a vyjetými kolejemi, i s ledem. Dnes byla celá trať zmrzlá, takže jízda po těch tvrdých terénech bez sněhu psům moc dobře neudělala. Ošetřujeme (naštěstí jen 2) tlapičky.
Jezdíme hodně opatrně, nahoru do kopců nám to jede rychle, ale z kopců psy nepouštím a jezdíme pomalu, aby si něco neudělali.
21.1.: ŠEDIVÁČKŮV LONG 1.ETAPA
Tak jsme dorazili do Deštného v Orlických horách na Šediváčkův long. Počasí závodu moc nepřeje, máme s sebou káru i saně, bude se asi trochu improvizovat podle aktuálního stavu počasí a sněhu.

Zatím máme informace o první etapě:
Vyjíždí se zítra (ve středu) od 10,00 a startuje se do sjedzovky. Etapa bude mít 21 kilometrů a 680 výškových metrů. Viděli jsme video z trati, je to hodně těžký terén, bláto, sníh, led, vyjeté koleje....
Držte palce ! :-)
ŠTĚNATA
Po dlouhém rozmýšlení jsme si ze dvou vrhů nechali jen 4 štěňata.
Máme tedy Fifinku, Bobíka a Pinďu po Bugyně a Štaflíka po Milce.
Mají se k světu a rostou jako z masa :-)